Vrienden van Madjoe

Kopij voor Timeout of Web

Banner
Afdrukken
PDF

Verslag technische commissie seizoen 2009 – 2010

In het seizoen 2009 – 2010 speelde Madjoe met 8 dames en 9 herenteams in de competitie, bij de dames 2 teams minder dan het jaar ervoor. Het eerste damesteam kwam uit in de regioklasse. Heren 1 speelde, na de nipte degradatie uit de 2e divisie, in de 3e divisie. Over het algemeen voor alle teams een redelijk seizoen, met twee kampioenen zijnde Heren 7 en Heren 3.

De Dames

Dames 1 is het afgelopen seizoen verder verjongd. Onder leiding van Peter Stam zijn diverse jeugdleden semipermanent in het 1e damesteam komen te spelen zodat een team met toekomstperspectieven werd neergezet. Een beetje een wisselvallig seizoen was het gevolg wat gezien de gemiddelde leeftijd niet vreemd is. Voor de toekomst belooft dit team nog flink te kunnen groeien!  

De routiniers van Dames 2 speelden ook in de regioklasse van Dames 1. De zware trainingen van ex-Heren-1-trainer Paul Broekstra gaf de dames vleugels waardoor lange tijd in de top-3 werd meegedraaid. Een uiteindelijke 4e plaats was het resultaat. 

Dames 3 had een moeizaam seizoen met degradatiewedstrijden tot gevolg. Hoewel de degradatiewedstrijden winnend werden afgesloten was dit in eerste instantie niet genoeg voor handhaving in de 1e klasse, echter doordat één team zich alsnog heeft teruggetrokken, speelt D3 komend seizoen toch weer 1e klasse.

Dames 4 heeft in de 2e klasse een goed seizoen gedraaid met een 5e plek als gevolg. In dezelfde klasse heeft Dames 5, mede door blessures en onderbezetting) een slecht seizoen gespeeld met directe degradatie tot gevolg.

In de 3e klasse speelden afgelopen seizoen Dames 6, Dames 7 en Dames 8. In volstrekt andere volgorde eindigden deze dames op resp. 6e plaats (Dames 6), 9e plaats (Dames 7) en 2e plaats (Dames 8).

De Heren

Met Cees Bloothooft als nieuwe trainer aan het roer waren de verwachtingen voor Heren 1 hoog gespannen. Na een matige 1e helft  raakte het team in de 2e helft van het seizoen beter op elkaar ingespeeld. Met Bart Appelo weer in de gelederen kwam het vertrouwen weer terug en vocht Heren 1 zich terug van een 9e plaats naar de 5e positie op de eindklassering op slechts 5 punten van de nummer 3. Omdat de selectie verder uitgedund zou worden (Stanley van Dam is gestopt en er was sprake van een aantal twijfelaars) heeft Cees Bloothooft aangegeven voor het komende seizoen geen uitdaging meer te zien bij Madjoe. Gelukkig zag Nico Brandsen deze uitdaging wel en hij zal het komend seizoen Heren 1 onder zijn hoede nemen. Helaas werd op de laatste training bekend dat Rob Jorna komend seizoen niet meer bij Madjoe, maar bij Allvo in de A-league zal spelen. Een gemis voor Madjoe, maar toch mogen we als vereniging ook wel weer trots zijn dat zo’n jonge speler uit de Madjoe-vijver in de top van Nederland gaat spelen.

Heren Streek speelde in de promotieklasse een goed seizoen. Met een juiste mix van jonge talenten en oude garde werd iedere wedstrijd getracht zoveel mogelijk de jonge talenten te laten spelen zonder wedstrijden uit handen te geven. Al met al voor iedereen een geslaagd seizoen met een verdienstelijke 4e plaats. Komend seizoen zullen een aantal jonge talenten dan ook door moeten stromen naar Heren 1.

Heren 3 speelde in de 1e klasse waarvan werd verwacht dat ze in de bovenste regionen zouden meedraaien. Geheel volgens verwachting werden ze (enige wedstrijden voor het einde) kampioen. Mede gezien de personele bezetting komend seizoen (in ieder geval zonder Nico Brandsen) is besloten van promotie af te zien. Heren 4 kon zich, na de degradatie van vorig seizoen, opmaken voor de 2e klasse. Op het laatste moment trok Wognum zich echter terug waarna Heren 4 gretig de vrijgekomen plaats heeft ingenomen. Een alleszins behoorlijk seizoen was het gevolg met een uiteindelijke 6e plaats.

In de 2e klasse speelden zowel Heren 5 als Heren 6. Heren 5 wist zich op een knappe gedeelde 3e plaats te nestelen. Heren 6 kon zich, ondanks de focus op de 6e set, net aan handhaven waardoor beide teams volgend seizoen weer in de 2e klasse te vinden zijn.

Heren 7, Heren 8 en Heren 9 speelden gebroederlijk in de 3e klasse. De geroutineerde routiniers (is dubbelop, maar in dit geval op zijn plaats!) van Heren 7 wisten zeer overtuigend kampioen te worden met een puntentotaal van meer dan 100. Ondanks het kampioenschap wordt toch afgezien van promotie omdat de selectie wat krap blijkt. Heren 8 draaide ook een goed seizoen en wist op de 4e plaats te eindigen. Hoewel slechts 3 plaatsen van Heren 7 scheelde dit toch 28 punten… Heren 9, of eigenlijk Mix 9, eindigde net onder de middenmoot op een 8e plaats.

Arbitrage

Het arbitrageprobleem is een stuk minder nijpend dan voorgaande seizoenen geweest. Dit wordt mede veroorzaakt door de actieve werving en trainingen in het seizoen 2008 – 2009 waardoor we een aantal nieuwe scheidsrechters hebben kunnen verwelkomen. Afgelopen seizoen hebben we nog wel 1 scheidsrechter te weinig geleverd, waarvoor we wederom een boete hebben mogen ontvangen.

Tijdens het jubileum op 15 mei heeft het Bestuur/TC een aantal scheidsrechters in het zonnetje gezet. Piet Kofman, Sjoerd de Vries en Sieb de Wolf zijn al meer dan 20 jaar scheidsrechter wat binnen de vereniging, maar zeker ook daarbuiten uniek is te noemen. Zij hebben allen een Zilveren-Madjoe-Fluit ontvangen waarmee het Bestuur/TC hun waardering wil laten blijken. Daarnaast hopen we natuurlijk dat ze nog een heel aantal jaren de scheidsrechtersstoel willen blijven beklimmen!

Aanvoerdersbijeenkomst

Aan het begin van het seizoen hebben we een aanvoerdersbijeenkomst gehouden. Tijdens deze goed bezochte avond zijn o.a. de volgende onderwerpen besproken:

  • Gewijzigde spelregels
  • Boetebeleid
  • Verplaatsen wedstrijden
  • Invullen wedstrijdformulier

Komend seizoen zal ook een dergelijke avond georganiseerd worden om het nieuwe seizoen weer met de juiste informatie te starten.

Zaaldienst

De zaaldiensten, per toerbeurt verzorgd door de teams, zijn het afgelopen seizoen redelijk goed verlopen. Alle teams zijn er ondertussen aan gewend en vele handen maken licht werk. Daarnaast is ook voor de zaterdagmiddagen een zaaldienstrooster ingesteld zodat tegenstanders van Heren 1 en Dames 1 netjes werden opgevangen en tijdig vervangende scheidsrechters konden worden geregeld indien de aangewezen scheidsrechter niet kwam opdagen (wat helaas regelmatig is voorgekomen).

Boetes

In het seizoen 2008-2009 werden we geconfronteerd met een groot aantal boetes. Een aantal als gevolg van het tekort leveren aan scheidsrechters maar ook een groot aantal door slordigheden zoals het verkeerd invullen van het wedstrijdformulier en het onreglementaire opstellen van spelers. De boetes van het afgelopen seizoen zijn een stuk lager dan voorgaand seizoen, waarschijnlijk doordat het e.e.a. behandeld is in de eerder genoemde aanvoerdersbijeenkomst,

De Technische Commissie

De TC bestond afgelopen jaar uit Sander Volgers (voorzitter TC), Arno Wetterhahn (heren selectie), Otto Laan (heren overig), Pim Jorna en Nico Brandsen (dames selectie), Alice Koning (dames overig) en Peter Roelofsen (lid). Douwe van Dekken verzorgde de ballen in de zalen en voor de teams, en Angela Vriend en Mieke Vriend verzorgden het wedstrijdsecretariaat.
De TC

Twitter